vesti24.mk

Tag : Гордана Јанкуловска

ВЕСТИ

Адвокатката Алексиќ смета дека спроведување на Јанкулоска е надвор од законската процедура

admin
Адвокатка на Гордана Јанкулоска, Сања Алексиќ денеска пред новинарите изјави дека спроведување на Јанкулоска е надвор од секоја законска процедура од причина што таа е...
ВЕСТИ

Новинарот Димовски: Ако Јанкуловска е спроведена во затвор, незаконски е!

admin
Новинарот кој со години ја следи областа на правocyдството, Саше Димовски оценува дека екс-министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска е спроведена во затвор незаконски. „Ако...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Господине Груевски, Ве молам помогнете ми! Од 2006 година чекам вработување во МВР

Ferad Aruc
На денешното судско рочиште за предметот за изборни измами „Титаник“ беа прочитани СМС-пораки меѓу обвинетите Никола Груевски, кој е во бегство, и ексминистерката за внатрешни...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Кривична пријава против Јанкулоска поради незаконски вработувања во МВР

Ferad Aruc
Секторот за внатрешни работи Куманово, до Основното јавно обвинителство Куманово, поднесе кривична пријава против поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, поради постоење основи на...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Јанкулоска вртела телефони по Белград за да провери дали сопругата на Бранко Црвенковски има имот во Хрватска

Ferad Aruc
По паузата, во кривичниот суд попладнево продолжи репродуцирањето на 1000 бомби од СЈО во предметот „Титаник“. Во една од нив, Протоѓер и’ нарачува на Јанкулоска...
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Јанкулоска и Илија Димовски бараат спас во помилувањата на Иванов

admin
Помилуваните ексфункционери од ВМРО-ДПМНЕ кои се обвинети во предметот „Титаник” на специјалното јавно обвинителство бараат спас од судењето со одлуките за помилување кои ги даде...
ЖИВОТ

(ФОТО) Јанкуловска сподели фотографии кога била девојка и дете

admin
Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска, одкако веќе не е на функција често споделува приватни фотографии на социјалните мрежи. Од тоа како изгледала како...