vesti24.mk

Tag : гордан калајџиев

ВЕСТИ

Калајџиев за изјавата на Пендаровски: Ако сметал дека имало неправда во судењата за 27-ми април, има уставно право да ги помилува

admin
Професорот по кривично право Гордан Калајџиев, вечерва во „Неделен брифинг со Сотир Костов“ во врска со изјавата на претседателот Пендаровски за 27-ми април, рече дека...
ВЕСТИ

Калајџиев: Министерството кое го водеше Дескоска донесе фијаско за правото и правниот систем

admin
Едно е сигурно, обичниот човек, јас се бројам меѓу нив и неговата суштина за правда ич не се поклопува со онаа на политичарите, они се...
ВЕСТИ

Гордан Калајџиев и Маргарита Цаца Николовска поднесоа оставки во Собранието

admin
Правните експерти Гордан Калајџиев и Маргарита Цаца Николовска поднесоа оставки во Собранието, во телото составено од стручњаци од граѓански сектор кое имаше функција да го...
ВЕСТИ

Гордан Калајџиев и Маргарита Цаца Николовска поднесоа оставки во Собранието

admin
Правните експерти Гордан Калајџиев и Маргарита Цаца Николовска поднесоа оставки во Собранието, во телото составено од стручњаци од граѓански сектор кое имаше функција да го...
ВЕСТИ

Калајџиев: Очекував оставки од Десковска, Димитров, Османи и од Заев по не добивањето на датумот

admin
Универзитетскиот професор Гордан Калајџиев на вечерашната емисија на Канал 5 телевизија на прашањето дали Ременски треба да си даде оставка, тој одговори дека очекувал оставки...
ВЕСТИ

Калајџиев: Луѓето се фрлени во апатија и безнадежност – Кога се појави аферата Рекет не изеде жива брука

admin
Професорот по кривично право Гордан Калајџиев објасни за „Што не е јасно“ на Алфа телевизија за реформите во правосудството. Според него тие треба да се...
ВЕСТИ

Калајџиев: Лудост е зад „Рекет“ да стојат само Боки 13 и Катица Јанева

admin
Гордан Калајџиев, универзитетски професор, при гостување на емисија „Журнал“ посочи дека зад „Рекет“ не може само да се Катица и Боки 13 мора да има...
ВЕСТИ

Калајџиев: За СЈО не може да се избира ВД специјален јавен обвинител

admin
Почна од изјавата на државниот јавен обвинител Јовевски кој, надвор од своите овластувања, наметна дека наместо Катица Јанева сега Советот треба сам, без одлука на...