vesti24.mk

Tag : Гордон Рамзи

ЗАБАВА

ФОТО: Бекам отвора хотел во Кина, шеф на кујна Гордон Рамзи

admin
Некогашниот англиски фудбалер Дејвид Бекам соопшти дека ќе отвори хотелски комплекс, во автономната област Макао во Кина позната како „Источниот Лас Вегас”. Комплексот на своето...