vesti24.mk

Tag : гордон ремзи

ЗАБАВА

Сендвич со кајгана и сланина, вкусен појадок по рецепт на Гордон Ремзи

admin
Светски познатиот готвач Гордон Ремзи сподели рецепт за појадок на кој многумина му честитаа. Во класичен сендвич тој додаде кремсир, зеленчук и кајгана која се...
ЗАБАВА

Едноставен трик на Гордон Ремзи – како секојпат совршено да ги сварите вашите тестенини?

admin
Гордон Ремзи откил трик кој што мора да го знаете кога станува збор за готвење тестенини. Станува збор за серија видеа во кои што тој...