vesti24.mk

Tag : Горешници

ЗАБАВА

Денеска е Св. Кирик и Јулита: Следните денови се Горешници, празници поврзани со оганот – ова никако не смее да го правите

admin
Денеска се празнуваат свети маченици Кирик и Јулита, празници во најтоплиот период од годината поврзани со оганот. Во овој период од годината нашиот народ празнува...