vesti24.mk

Tag : горештини

ЗАБАВА

Температурите се високи, а на горештините правите голема грешка: Овие работи НЕ треба да ги пиете!

admin
Нутриционистката Елена Соломатина навела неколку пијалоци кои не ја гаснат жедта во топлината, туку му штетат на организмот. Списокот на најопасните течности вклучува чај, кафе,...