vesti24.mk

Tag : горива

ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

Од полноќ повторно зголемување на цената на горивата

admin
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука со која се врши зголемување на цените на нафтените деривати во просек за 3,02 %...
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

РКЕ донесе одлука, ова се новите цени на горивата

admin
Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98...
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

Утре одлука за цените на горивата

admin
Регулаторната комисија за енергетика утре ќе ја соопшти одлуката за цените на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. Минатата недела цените на бензите и...
ВЕСТИ

„СДСМ и Заев воведуваат нов данок при увоз на дизел гориво, дизелот трајно ќе поскапи за 4 денари“

admin
СДСМ и Зоран Заев откако го испразнија буџетот и ја презадолжија државата, сега ги зголемуваат даноците за народот да го плаќа долгот кој го направија....
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

Од полноќ Еуросупер БС-95 со нова цена

admin
Регулаторната комисија за енергетика денеска ја соопшти одлуката за цените на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, на...
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

Нова цена на Еуросупер 95 од полноќ

admin
Регулаторната комисија за енеретика ги објави цените на горивата кои ќе важат од полноќ. Согласно новата одлука, цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, се зголемува за...
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

Горивата поскапуваат од полноќ

admin
Регулаторната комисија за енергетика ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе стапат на сила од полноќ. Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, на...
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

Горивата од полноќ со нови цени

admin
Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги објави новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. Согласно последната одлука цената на ЕУРОСУПЕР БС-95...
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

Денеска нови цени на горивата

admin
Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги објави новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. Минатата недела РКЕ донесе одлука цените да...
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

Цените на горивата остануваат исти

admin
Регулаторната комисија за енергетика денеска соопшти дека цените на горивата и оваа недела ќе бидат исти како минатата Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и...
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

Од полноќ нови цени на горивата

admin
Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. Минатата недела цената на малопродажните цени на...