vesti24.mk

Tag : горила

ЗАБАВА

Заразените горили со коронавирус целосно оздравеле

admin
Осум горили од Зоолошката градина во Сан Диего целосно заздравеле откако минатиот месец биле позитивни од Ковид-19, соопштија од Зоолошката. Горилите се заразиле и покрај...