vesti24.mk

Tag : Горна Македонија

МАКЕДОНИЈА

ГорнаМакедонија е предлогот со кој Нимиц дојде во Скопје?!

Ferad Aruc
Предлогот за нацрт спогодба што го соопшти шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас, позитивните и оптимистички изјави на Нимиц, и следната станица на медијаторот и...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

На маса три имиња за Скопје, пишуваат грчките медиуми

Ferad Aruc
„Северна Македонија“, „Горна Македонија„ и „Нова Македонија“ се трите имиња што ќе се најдат на маса на средбата на медијаторот на Обединетите нации Метју Нимиц...