vesti24.mk

Tag : гостиварец

ВЕСТИ

Триесетдневен притвор за Гостиварец поради неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги

admin
Денеска попладне (29 април), судија во претходна постапка на Основниот суд Гостивар на 57-годишниот гостиварец С.Б. му определил мерка притвор од 30 дена, поради основано...