vesti24.mk

Tag : Гостивар

ВЕСТИ

Имал коронавирус и наместо дома, заминал за Германија – гостиварец ќе добие казна која мора да ја плати

admin
Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Предлог за издавање казнен налог против две лица за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија...
ВЕСТИ

Две лица од Гостивар обвинети за непочитување на решенијата за домашна изолација

admin
За сторено кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија согласно член 206 став 1 од Кривичниот законик, Основното јавно обвинителство Гостивар...
ВЕСТИ

Нема пријавени штети од земјотресот што го погоди гостиварскиот регион

admin
За сега не се пријавени штети од силниот земјотрес што го стресе подрачјето на Гостивар рано утрово. Епицентарот на земјотресот беше во Леуново, на територијата...
ВЕСТИ

Двајца државјани на Албанија осомничени за трговија со марихуана и за напад на полицаец во Гостивар

admin
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар донесе наредба за спроведување истражна постапка против двајца албански државјани за кои постои основано сомнение дека како соизвршители...
ВЕСТИ

Протест во колона со возила по магистралата Гостивар – Кичево поради поскапувањето на струјата

admin
Група гостиварци вечерва протестираа движејќи се во колона по магистралниот пат Гостивар – Кичево. Двесетината возила тргнаа од наплатната станица на автопатот „Мајка Тереза“ и...
ВЕСТИ

Приведено едно лице во Гостивар: На неговиот имот пронајдени огревни дрва без потребна документација

admin
На 20 август 2020 околу 21.30 часот во гостиварско Орќуше, полициски службеници на СВР Тетово – ОВР Гостивар го лишиле од слобода У.Џ.(39) од ова...
ВЕСТИ

Најмногу од новозаразените со Ковид-19 се од Скопје, Гостивар, Куманово…

admin
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1156 тестирања, а регистрирани се 87 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-34, Куманово-13, Тетово-8,...
ВЕСТИ

Четири нови случаи на Ковид-19 во Гостивар, два во Маврово и Ростуше

admin
Со последните тестирања за откривање на новоинфицирани со корона вирусот во гостиварскиот регион, откриени се шест нови случаи. Четири од новооткриените се од градот, од...
ВЕСТИ

Маж прободен со нож во грбот, едно лице приведено

admin
На 21.12.2019 во 08:00 часот Полициската станица Гостивар бил приведен И.Џ.(23) од с.Сенокос, гостиварско, поради сомнение дека во 02.00 часот на регионалниот пат с.Добридол кон...
ВЕСТИ

Прегазен пешак во Гостивар, со тешки повреди пренесен на Клинички

admin
Автомобил „Опел астра“, со скопски регистарски ознаки, управуван од Р.З.(36) од с.Врапчиште, гостиварско вчера попладне на бул.„Браќа Ѓиноски“ во Гостивар удрил во пешакот Ј.П.(77) од...
ВЕСТИ

Заев од Гостивар: Со името „Северна“ ја исполнивме вековната аспирација на нашите предци

admin
Направивме чекори за пример и цел свет зборува за тоа. Конечно го фиксиравме, го зацврстивме идентитетот, никој веќе не го спори македонскиот јазик и македонскиот...
ВЕСТИ

ФОТО: Километарска колона од Стража за накај Гостивар

admin
На патниот правец Кичево – Гостивар, поточно на превојот стража се создаде километарска колона што предизвика голем застој во сообраќајот. Причината поради кој дошло до...
ВЕСТИ

Кривична пријава за младо момче, продавало дрога во Гостивар

admin
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против В.С.(22) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и...