vesti24.mk

Tag : гости

ЗАБАВА

„Некој нека ѝ ги отстрани градите и стомакот“: Невеста побарала помош за поправање на фотографија од свадба, па стана хит на интернет

admin
Ниедна невеста не сака некој од гостите на свадбата да ја засени, затоа што таа се мачела за организацијата за тоа да и биде најсреќен...
ЗАБАВА

Какви видови на гости има на македонските слави- Коментатор, дегустатор, политичар…

admin
Во тек е сезона на слави. Сите домаќинки спремаат и сакаат се најубаво да имаат на својата славска трпеза. Може да се најде од се...
ЗАБАВА

Видео прегледано повеќе од осум милиони пати за неколку часа: Сцени од ресторан во Венеција го заобиколија светот и го оставија без зборови

admin
Поплавата која буквално го потопи италијанскиот град Венеција стана сериозна закана за целаЕвропа, но не и за тамошните жители и туристи кои овие денови се...
ЗАБАВА

Гркинка доцнела на сопствената свадба, со тоа им го спасила животот на гостите

admin
Една невеста во Грција задоцнила на венчавката и им го спасила животот на сватовите бидејќи, додека ја чекале надвор , во црквата се урнал таванот,...