vesti24.mk

Tag : гоце михајловски

ВЕСТИ

Новинарот Михајловски со емотивно писмо: Битката ја добив, но за жал татко ми почина

admin
Главниот уредник на Канал 5 Гоце Михајлоски беше првиот заразен новинар од коронавирусот во Македонија. Првиот тест кој Михајлоски го направил на 7 април бил...