vesti24.mk

Tag : ГП Бoгородица

ВЕСТИ

ФОТО: Километарски колони на Богородица-Евзони, се чека 1 час

admin
Поради зголемена фреквенција на возила, на граничниот премин „Богородица“ времето на чекање за излез од државата е околу еден час. На останатите гранични премини, од...
ВЕСТИ

Полицијата вечерва со полни раце работа: На ГП „Богородица“ запленет камион полн со марихуана

admin
Полицијата вечерва на граничниот премин „Богородица“ заплени камион полн со марихуана, информираат од МВР. Инаку, денеска во Гевгелија се одвиваше уште една полициска акција за...