vesti24.mk

Tag : гп табановце

ВЕСТИ

ГУЖВА НА ГРАНИЦА: Еве колку се чека на Табановце за излез од државата

admin
На граничниот премин Табановце за излез од државата се чека околу 30 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез...
ВЕСТИ

ЗГОЛЕМЕНА ФРЕКВЕНЦИЈА НА ВОЗИЛА: На граничниот премин Табановце се чека по 20 минути

admin
Зголемена фреквенција на возила и чекање за влез во државата од околу 20 минути се бележи на граничниот премин Табановце. На останатите гранични премини, од...