vesti24.mk

Tag : градинки

ВЕСТИ

Дали градинките од септември ќе работат со полн капацитет? Еве кој ќе одлучува за тоа

admin
Останува да процениме дали градинките ќе работат со полн капацитет од септември. Ќе го почитуваме мислењето на здравствените власти, на Комисијата за заразни болести која...
ВЕСТИ

За Шахпаска поважно е дали недела ќе биде неработен ден отколку високата бројка на заразени во градинките

admin
Бројот на новозаразени од КОВИД-19 во државата од ден на ден се повеќе расте. Но, се појасно е дека на властите тоа не им е...
ВЕСТИ

Корона вирусот се шири во градинките и училиштата, Царовска и Шахпаска без план

admin
Корона вирусот забрзано се шири во училиштата и градинките. Последната статистика покажува дека бројот на позитивни случаи од КОВИД-19 расте во воспитно образовниот процес. Имено,...
ВЕСТИ

Царовска призна дека со отворањето на градинките и училиштата, можно е да се смени епидемиолошката слика

admin
Министерката за образование и наука Мила Царовска вечерва во емисијата „Вин Вин“ на телевизија Телма, истакна дека очекува епидемиолошката слика да се измени со отворањето...
ВЕСТИ

Родителите изреволтирани: Затечени од владините одлуки, се враќаат на работа без да имаат каде да ги згрижат дечињата!

admin
Иако Комисијата за заразни болести предлагаше продолженото породилно отсуство да се пролонгира до крајот на декември, сепак Владата одлучи од следната среда на работа да...
ВЕСТИ

Бројот на заразени и починати е алармантен, а државата најавува полошо сценарио додека се подготвува да ги врати децата во училиштата и градинките

admin
Евентуалното полошо сценарио со вирусот Ковид-19 наесен би значело поголема концентрација на луѓе во затворени простории, дополнителен број на заболени од сезонски грип што може...