vesti24.mk

Tag : градови

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Веќе неколку дена само во еден град нема за заболени од Ковид-19: Каква е состојбата со коронавирусот по градови во Македонија?

admin
Досега во Република Македонија направени се вкупно 1.562.088 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 222.333,...
ВЕСТИ

Само во еден град во Македонија нема заболени од коронавирус: Каква е состојбата со Ковид-19 во земјата?

admin
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.766 тестирања, а регистрирани се 127 нови...
ВЕСТИ

Најмногу активни случаи во Скопје – дознајте каква е состојбата по градови во Македонија

admin
Како што денеска информираа од Министерството за здравство во Македонија досега направени се вкупно 1.500.087 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата...
ЗАБАВА

Листа од најубавите туристички гратчиња во Европа (ФОТО)

admin
Си-Ен-Ен неодамна објави листа на најубавите мали гратчиња во Европа, кои „освојуваат со својата прекрасна архитектура и голем дел од културата што ќе ја најдете...
ВЕСТИ

Бројот на новозаразени со коронавирус секојдневно се зголемува: Каква е состојбата по градови во Македонија?

admin
Во последните 24 часа се направени 6.770 тестирање, а регистрирани се 672 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 230, Тетово – 115, Гостивар – 101,...
ВЕСТИ

Колку македонски градови досега се ослободиле од коронавирусот?

admin
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.147 тестирања, а регистрирани се 6 нови случаи...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Ваква е состојбата со коронавирусот по градови во моментов во Македонија

admin
Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 146.733, бројката на оздравени пациенти е 122.121, на починати е 4.419, а бројот...
ВЕСТИ

Погледнете колку активни случаи на Ковид-19 има во вашиот град

admin
Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 13595, бројката на оздравени пациенти е 10110, на починати е 564, а...
ВЕСТИ

Табела: Каде епидемијата со коронавирусот е најголема

admin
Бројот на активни случаи на ковид-19 во земјава порасна за околу 20% во изминатите две недели. Сепак, во Штип, Свети Николе, Дебар, Гостивар и други...
ВЕСТИ

Најмногу од новозаразените со коронавирус се од овие два македонски градови

admin
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1700 тестирања, а регистрирани се 241 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-73, Куманово-10, Дебар-1,...