vesti24.mk

Tag : Градоначалник

ВЕСТИ

Градоначалникот на Лозово етикетираше новинари бидејќи го прашале зошто не работи помпезно најавуваната градинка

admin
Се редат скандалите поврзани со градоначалникот на Лозово, Ацо Велковски. Најпрво се „прослави“ со мобинг кон вработена, потоа со лажното ветување за Атиџе од „Медена...
ЗАБАВА

ПОВТОРНО ПОГОДИЈА: Симпсонови предвидоа денешен настан во епизода стара 27 години (ВИДЕО)

admin
Низ годините популарната серија „Симпсонови“ предвиде голем број настани, меѓу кои и коронавирус пандемијата. Сега се појави уште еден случај, за кој фановите за „Симпсонови“...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Градоначалник „ограбен“ додека давал изјава во живо на телевизија!

admin
Градоначалникот на градот Вентимиља, северозападна Италија, близу границата со Франција, беше „ограбен“ во директен пренос на телевизија. На видеото, коешто веднаш стана хит на интернет,...
ВЕСТИ

Поранешен македонски градоначалник почина од Ковид-19

admin
Мазлум Хасан, поранешниот градоначалник на Општина Центар Жупа, почина како последица од компликации од Ковид-19. Хасан почина на 52-годишна возраст. Веста за смртта на Хасан...
ВЕСТИ

Сопругата на градоначалникот на Гевгелија Сашо Поцков, добивала тендери под притисок на сопругот

admin
Дали Поцков вршел притисок неговата сопруга да ги зема тендерите во Општина Гевгелија?, ова го прашува порталот Сигнал и Имфомакс. Сопругата на градоначалникот на Гевгелија, Бети...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Велешкиот градоначалник ги набркал коњанците од „Илинденски марш“ под отворено небо на невреме!

Ferad Aruc
Велешкиот градончалник, кадар на СДСМ решил своите фрустрации од неговото незаконско и несмасно работење да ги лечи на тој начин што на припадниците на коњаницата...