vesti24.mk

Tag : градоначалници

ВЕСТИ

СДСМ објави уште 5 кандидати за градоначалници

admin
Вечерва на седница на Извршниот одбор на партијата, беа дефинирани уште неколку кандидати за градоначалници од редовите на СДСМ. По спроведените испитувања на јавното мислење,...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Со исти истрошени кадри СДСМ оди во изборен пораз, народот веќе ги прочита

admin
Со исти истрошени кадри СДСМ оди во изборен пораз, народот веќе ги прочита, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ, откако претходно СДСМ ги објави дел од имињата на...
ВЕСТИ

Невиден очај и нерегуларности за време на молк – Градоначалници и криминални структури агитираат на терен!

admin
Изборните нерегуларности од страна на одредени политички партии продолжи и во текот на денешниот ден. За време на молкот, јавноста беше сведок на низа нерегуларности...