vesti24.mk

Tag : град без автомобили

ЗАБАВА

Град без автомобили: Го укинале сообраќајот, а придобивките се бројни

admin
Жителите на градот Понтеведра во Шпанија немаат потреба да викаат на улиците. Живеат без сообраќајна бука и сирени од автомобилите, бука од моторите и чкрипењето...