vesti24.mk

Tag : Град Скопје

ВЕСТИ

По бруталната црна кампања против Данела Арсовска, Дорис Пак со отворена поддрша: Потребна е жена градоначалник (ВИДЕО)

admin
По бруталната црна кампања која власта ја води против Данела Арсовска, претседателка на Асоцијацијата на жени во Европската народна партија (EPP), Дорис Пак ѝ даде...
ВЕСТИ

Плаќа над 21.000 евра од џебот на граѓаните: Шилегов набавува 265 килограми апетисани, печеници, сирење…

admin
Град Скопје купи четврт тон апетисани. Фстаци, бадеми лешници, индиски ореви, кикирики се дел од  набавката објавена на  Бирото за јавни набавки. Според техничката спецификација...
ВЕСТИ

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје: Ако на Шилегов му требаа 3 години за ограда на мостот кај стариот театар, колку децении ќе му треба за нов мост?

admin
Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов го повикуваме да ја избриши и оваа нова негова ФБ објава каде се фали со градба на мостот кај...
ВЕСТИ

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ на Град Скопје: Има разлика помеѓу снег од хациендата на Шилегов во Маврово, и снег во Скопје, но исто е што ова граѓаните ги чини 100 илјади евра

admin
СДСМ освен со манипулации започна да се служи и со халуцинации. Поминаа повеќе од 20 часа од спектакуларната објава на Шилегов за снежно Скопје. Но...
ВЕСТИ

Да, вистината боли: Договорот за „Хемиско“ ги разобличи лагите на Шилегов (ФОТО)

admin
Кровната конструкција на средното хемиско училиште во Скопје „Марија Склодовска“ е речиси целата откорната. Беше потребно само еден силене ветер за да попуштат градбите за...
ВЕСТИ

Попова: Шилегов помина две години како крадоначалник, но наместо нов мост преку Вардар во Ѓорче и продолжување на Илинденска тој си изгради викендица во Маврово

admin
Две години Петре Шилегов. Две години измами. Две години неработа и неспособност. Две години Скопје стои во место, ова денеска преку прес-конференција го истакна Ирена...
ВЕСТИ

Oштетиле 19 граѓани: Кривична пријава за двајца вработени во администрацијата на Град Скопје

admin
Секторот за внатрешни работи Скопје- Единица за економски и компјутерски криминал, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против Ј.С.(25) од Скопје поради постоење...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА СПОРТ

Антиќ извојува многу победи, но за оваа битка мораше да побара помош од друг

Ferad Aruc
Македонскиот кошаркарски интернационален и поранешен репрезентативец Перо Антиќ, успеа да победи на многу полиња во својата кариера. Тој стана и првиот Македонец кој заиграл во...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Градоначалникот на општина Центар Богдановиќ: Сè што е нелегално во Центар ќе биде срушено, ќе биде отстранет и споменик од „Скопје 2014“

Ferad Aruc
Сите нелегални летни тераси и објекти ќе бидат отстранети, а сопствениците ќе се соочат со санкации, тврди градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ. Тој објасни...
МАКЕДОНИЈА

Шилегов: На местото кај стариот споменик на Ќосето ќе никне дрво (ВИДЕО)

Ferad Aruc
На местото каде што до вчеравечер беше споменикот на Андон Јанев Ќосето за кој Општина Центар констатираше дека е дивоградба ќе биде насадено дрво „за...
МАКЕДОНИЈА

Град Скопје: Од утре јавниот превоз е бесплатен

Ferad Aruc
– Во согласност со Законот за квалитет на амбиентниот воздух, а во насока на намалување на загадувањето на воздухот со кое сме особено соочени во...
МАКЕДОНИЈА

Викендов забрана за возилата на Водно – за граѓаните бесплатен автобуски превоз

admin
Од викендов започнува забраната за движење моторни возила на патот до Средно Водно. Забраната ќе важи во еден правец, од клучката за Сопиште до Средно Водно...