vesti24.mk

Tag : град

ЗАБАВА

Виновен е алгоритамот на Фејсбук: Блокирана страната на градот „БИЧ“- еве ја причината

admin
Официјалната Фејсбук страница на францускиот град „Бич“ била блокирана по грешка од страна на алгоритамот на социјалната мрежа. Веднаш по грешката градот со „спорното“ име...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Најголемиот град на духови повторно ќе биде отворен за туристи

admin
Владата на Северен Кипар соопшти дека наскоро ќе го отвори напуштениот град Варош, некогашната популарна туристичка дестинација, кој стана град на духови по турската воена...
ЗАБАВА

Пронајден досега нелоциран древен град во Грција

admin
Грчкото Министерство за култура соопшти дека археолози ги пронашле првите остатоци од изгубениот древен град Тенеа. Во тој град, според преданијата, биле сместени тројански воени...