vesti24.mk

Tag : гранати

ВЕСТИ

Војници пронашле неексплодирани гранати во близина на граница

admin
Во Полициската станица за Граничен премин и Граничен надзор Богородица, вчера утрината било пријавено дека од припадници на Армијата во правец на Стојаково-Селемли, во близина...