vesti24.mk

Tag : Граница

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Позната причината зошто сè уште не се дозволува влез во Грција

admin
Граничниот премин меѓу Македонија и Грција, Евзони, од утринава е отворен за сообраќај но само за патници со грчки пасоши. Иако министерот за здравство Венко...
ЗАБАВА

Земјоделец случајно ја поместил границата помеѓу Франција и Белгија

admin
Земјоделец од Белгија ненамерно ја сменил границата на државата со Франција. Ова било откриено од локален жител, кој забележал дека каменот што ја означувал границата...
ВЕСТИ

Македонка ја скршила рампата на бугарско-македонската граница и им бегала на полицајците до Ќустендил

admin
Триесет и деветгодишна македонска државјанка на граничниот премин Гуешево меѓу Македонија и Бугарија поминала со голема брзина без дозвола од надлежните органи предизвикувајќи големи штети,...
ВЕСТИ

Нов граничен премин меѓу Македонија и Грција

admin
Владата на денешната седница го разгледа предлог-законот за ратификација на Спогодбата со Грција за отворање нов граничен премин меѓу двете земји кој ќе ги поврзува...
Uncategorized ЗАБАВА

Погледнете снимката на секси граничарки кои ја чуваат Украина (ВИДЕО)

admin
Видеото во кое полуголи украински граничарки танцуваат на песна на корејски рапер, станало хит на интернет. Девојките кои се облечени само во долна облека и...