vesti24.mk

Tag : граничен премин блато

ВЕСТИ

Еве колкав број на Македонци само изминатиот викенд преку граничниот премин „Блато“ се упатиле на одмор во Албанија

admin
За време на викендот преку граничниот премин „Блато“ на македонско-албанската граница кај Дебар, минале околу 2.600 патници, што претставува рекордна бројка во изминатиот период од...