vesti24.mk

Tag : граничен премин деве баир

ВЕСТИ

Иако границите се затворени апсење на граничниот премин Деве Баир- еве на што „паднал“ турскиот државјанин

admin
На 15.05.2020 во 17.20 часот на Граничниот премин Деве Баир, на влез во Р.С.Македонија  допатувал Ј.К.(51) од Р.Турција, кој управувал товарно возило „даф“ и  полуприколка...