vesti24.mk

Tag : граничен премин табановце

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Уапсен 22 годишен возач на граничниот премин Табановце – вршел превоз на патници без дозвола за меѓународен превоз

admin
Полициски службеници од Регионалниот центар за гранични работи Север на 25 декември 2021 во 12 часот на Граничен премин Табановце при извршена контрола во возило...
ВЕСТИ

ВРИЕ НА ТАБАНОВЦЕ: За излез од земјава се чека и до еден час, еве ја состојбата таму (ФОТО)

admin
На граничниот премин Табановце за излез од државата попладнево се чека околу 45 минути. На останатите нема подолги задржувања за влез и излез од државата....
ВЕСТИ

СИТЕ СЕ ВРАЌААТ ДОМА: На овој граничен премин вечерва вистински хаос и редици колони

admin
Поради зголемена фреквенција на возила на граничниот премин Табановце, времето на чекање за излез од државата е од 30 до 45 минути. Како што информира...