vesti24.mk

Tag : граничен премин ќафасан

ВЕСТИ

Ора њуз: Преку преминот Ќафасан не се дозволува влез на албански сезонски работници, македонска полција вели дека нема таква наредба

admin
Албанската Ора њуз пренесува дека со посебна наредба од македонска страна, денеска не им бил дозволен влез на 150 албански сезонски работници во Северна Македонија,...
ВЕСТИ

Кај скопјанец откриени непријавени над 17.000 евра- сакал да помине на Ќафасан

admin
Македонски државјанин е приведен на граничниот премин Ќафасан, на албанско-македонската граница, кај Струга, откако кај него биле откриени непријавени 17.770 евра. -При влез во Република...