vesti24.mk

Tag : Граничен премин

ВЕСТИ

Еве колку се чека на граничните премини Табановце, Богородица и Дојран

admin
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози и со зголемен интензитет надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини Табановце, Богородица и...
ВЕСТИ

Нов граничен премин меѓу Македонија и Грција

admin
Владата на денешната седница го разгледа предлог-законот за ратификација на Спогодбата со Грција за отворање нов граничен премин меѓу двете земји кој ќе ги поврзува...
МАКЕДОНИЈА

Царинска управа: На граничниот премин Богоридица запленето 300 килограми марихуана

Ferad Aruc
При прегледот на стоката сместена во полуприколката од возилото, царинските службеници забележале 4 дрвени палети на кои биле сместени вкупно 95 полиетиленски вреќи, кои според...