vesti24.mk

Tag : гранични премини

ВЕСТИ

Возачите особено да внимаваат на овие делници поради појава на одрони – сообраќајот се одвива непречено, еве каква е состојбата на граничните премини

admin
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен, соопшти АМСМ...
ВЕСТИ

АМСМ информира за состојбата на граничните премини – еве дали има задржувања за влез и излез од државата

admin
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини,...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Што се случува утрово на македонските гранични премини- еве каква е сликата таму и каква е состојбата во живо (ФОТО)

admin
Македонија вчера ги отвори границите без притоа да има ограничувања за влез и излез во нашата земја. Аеродромите се отвораат на 1 јули годинава каде...
ВЕСТИ

Состојба на патиштата- еве дали има застој на граничните премини во Македонија

admin
Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини изутринава е зголемен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и...