vesti24.mk

Tag : графити

ВЕСТИ

Повторно осамнаа графити: Заев е главата на криминалниот октопод, а Катица Јанева главен чирак (ФОТО)

admin
Осамнаа графити во центарот на Скопје. Граѓаните велат дека премиерот Зоран Заев е главата на криминалниот октопод, а специјалната јавна обвинителска Катица Јанева главен чирак....
ВЕСТИ

Скопјанка заработи прекршочна пријава бидејќи преиначила графит со говор на омраза во „Смрт за омразата, љубов за сите“ (ФОТО)

admin
Скопјанката Гордана Пирковска Змијанац со изненадување го добила известувањето од МВР дека против неа е поведена прекршочна постапка затоа што бришела пораки со говор на...