vesti24.mk

Tag : грашок

ЗАБАВА

90 секунди со Петар: Малиот извидник откри што друго не сака да јаде, освен грашок – но и која е Снеже (ВИДЕО)

admin
Петар се прослави со неговата интересна реакција на изборот на грашок како главно јадење за групата извидници. Во изданието „90 секунди“ со Стефонатор, тој открива...
ЗАБАВА

ФОТО: Божиќен хит во Исланд, пиво од грашок и зелка

admin
Божиќно пиво направено од грашок и маринирана црвена зелка на Исланд во предбожиќниот период тана хит меѓу купувачите, а од полиците во маркетите го снемало...
ЗАБАВА

Не го заборавајте грашокот во вашето мени, еве зошто е важно да го јадете

admin
И покрај тоа што најчесто ја игра споредната улога во многуте салати и чорби, доделете му ја почесто главната улога, порачуваат нутриционистите кои велат дека...