vesti24.mk

Tag : граѓани

ВЕСТИ

Казнети 78 граѓани за брзо возење на автопатот Куманово-Скопје-Велес

admin
Денеска (21.07.) мобилната единица за безбедност во сообраќајот спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на...
ВЕСТИ

Продолжуваат средбите на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ со граѓаните: Ќе понудиме решение за секој проблем на граѓаните, додека СДСМ ги потценува, ние ги почитуваме

admin
Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ Дајанчо Ефтимов, Бране Петрушевски и Даниела Христова денес остварија средба со граѓаните, каде што беше посочено дека власта наместо да им ги...
ВЕСТИ

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ на средби со граѓани во акцијата „Пратениците со народот“ – граѓаните разочарани од власта, живеат тешко, бараат промени

admin
Во текот на денешниот ден пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ги продолжија посетите низ населените места низ Македонија во рамки на акцијата „Пратениците со народот“. Од посетите...
ВЕСТИ

„Голем срам за институциите“: Граѓаните револтирани што хеликоптерот кој може да спаси живот, се користи за екскурзии од Заев и Филипче

admin
Колку чини човечкиот живот? Со ова прашање започнува едно сведоштво на македонски граѓанин објавено на социјалните мрежи. А на него да се одговори е навистина...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Додека Заев јаде со златен прибор, половина милион граѓани живеат во сиромаштија со 2 евра на ден

admin
Зоран Заев и фамилијата Заеви бесрамно се исмејуваат со народот. Додека луѓето тонат во сиромашрија, Заеви јадат со златен прибор кој чини колку полугодишните приходи...
ВЕСТИ ЗДРАВЈЕ

АЕК ќе спроведува студија како 5Г мрежата влијае врз здравјето на луѓето

admin
Агенцијата за електронски комуникации (АЕК) наскоро ќе распише меѓународен тендер за избор на компанија која ќе изработи физибилити студија за влијанието на 5Г мрежата врз...
ВЕСТИ

АХВ: Граѓаните за Бајрам да не купуваат месо од диви пазари, туку од одобрени месарници

admin
Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) во пресрет на Курбан Бајрам апелира до граѓаните да не купуваат добиток од дивите пазари, туку месо за празникот...
ВЕСТИ

Пешевска: Оправдана е загриженоста на граѓаните од можен изборен фалсификат

admin
И кај мене, како и кај мнозинството граѓани оправдана е загриженоста од изборен фалсификат по сите скандали кои се случија во ДИК а поврзано со...
ВЕСТИ

Здружение на граѓани: На 15-ти јули излези и гласај за подобра иднина, за тебе и твоето семејство!

admin
Здружението на граѓани за остварување и унапредување на човековите права, одржлив локален и рурален развој и прифаќање на културните различности “ЕДИНСТВО НА ЗАЕДНИЦИТЕ” од Скопје,...
ВЕСТИ

Заев оди против 74% од народот кој му порача дека е против брзи избори за спас на неговата фотелја

admin
Мнозинството од народот е против идејата на Зоран Заев за брзи избори. Додека екс-премиерот размислува само како да се дограби до фотелја, граѓаните размислуваат на...
ВЕСТИ

Трипуновски: Додека Заев диктира судски пресуди и крои обвиненија, граѓаните ја живеат тешката реалност секој ден

admin
Зборев со чичко Томе, човек кој животот го поминал заработувајќи со своите две раце од оваа македонска земја. На чесен и честит начин. Кажува како...
ВЕСТИ

Граѓани со срцеви болести оставени на цедило, за нив нема апартура за соодветен третман

admin
Најголем број на заболени во Битола се од белодробни болести, а по нив следат оние граѓани со кардиоваскуларни болести. Но, тие не може да сметаат...
ЗАБАВА

Нов хит на интернет: Откако вчера не можеше да се влезе во автобус поради дождот, денес граѓаните со нова мака во автобусите (ВИДЕО)

admin
Откако вчера Скопје го зафати големо невреме, на социјалните мрежи се појавија фотографии и видео кои ги насмеаја сите. Иако ситуацијата во градот Скопје особено...