vesti24.mk

Tag : грб

ЗАБАВА

Тест од 5 секунди кој открива дали си предизвикувате проблем со грбот и вратот: Направете го ова додека седите и ќе го дознаете одговорот!

admin
Ако често имате болка во грбот или вратот, особено по долго седење на работа или дома, можно е да создадете проблем со неправилно држење на...
ЗАБАВА

Моќни домашни вежби со кои ефикасно ќе се ослободите од масните наслаги на грбот

admin
Слабеењето и борбата со вишокот килограми е секогаш акутелна тема меѓу дамите, кои се исправени пред вистински предизвици, од вежбањето до правилната исхрана. Особено тежок...
ЗАБАВА

Видео кое ќе предизвика насмевка на вашето лице: Мајката мечка преплива цело езеро со своите три малечки на грб

admin
Ова видео докажува дека и мечките можат да бидат добри и издржливи пливачи. Луѓето кои биле на излет и шетале околу езерото Чипева, наишле на...
ЗАБАВА

Едноставна десетминутна вежба: Го подобрува држењето и ги елиминира болките во грбот еднаш засекогаш! (ВИДЕО)

admin
Современиот начин на живот кој подразбира многу седење и поминато време пред компјутер, придонесе за појава на болки во грбот и неправилно држење. Речиси секој...