vesti24.mk

Tag : грешка

ЗАБАВА

Кобна грешка на многу готвачи: Ако го правите ова со пилешкото месо, го ризикувате здравјето

admin
Свежото пилешко честопати е преполно со бактерии, како салмонела и хеликобактерии, а миењето со вода никако не помага да се ослободите од нив Пилешкото е...
ЗАБАВА

Поминал 45 години во затвор за убиство кое не го направил: Сега ќе добие големо обештетување, а еве што ќе прави со парите (ВИДЕО)

admin
Американецот кој минал 45 години во затвор, пред да биде прогласен за невин за делото за кое бил обвинет, ќе добие 1,5 милиони долари обештетување...
Uncategorized

Отишле со багери да рушат зграда, а потоа по грешка срушиле погрешна зграда

admin
Една екипа за рушење се нашла во незавидна ситуавија откако не ја сработила работата како што треба. Користејќи голем багер почнале да рушат една зграда,...