vesti24.mk

Tag : грејпфрут

ЗАБАВА

Еве зошто е важно да се внесува грејпфрутот во секојдневната исхрана

admin
Постојат три вида грејпфрут – жолт, розов и црвен. Розовиот и црвениот грејпфрут се нутриционистички побогати од жолтиот, содржат поголеми количини на биоактивни соединенија и...
ЗАБАВА

Многу влакна, малку калории: Ова овошје мора да го има во вашето мени

admin
Грејпфрутот отсекогаш се поврзува со диетите, но досега не беше докажано неговото успешно делување во процесот на слабеење. Сепак, истражувањето кое е спроведено во истражувачкиот...
ЗАБАВА

Ова е најстариот е најефективен рецепт за слабеење

admin
Губењето на килограмите е процес во кој е потребно да се обрати внимание на низа фактори. Освен физичката активност и контролираната исхрана, која никако не...
ЗДРАВЈЕ

Согорете 1.000 калории на ден: Најпопуларната диета во Холивуд

admin
Ефикаснота на оваа диета се базира на интензивното согорување на маснотии, што во бројки изразено значи 5 кг за 12 дена. Успехот се темели на магичните...