vesti24.mk

Tag : грицки

ЗАБАВА

Овие намирници го намалуваат ризикот од Алцхајмер

admin
Неодамнешните истражувања покажаа дека одредена исхрана, наречена MIND диета, може да го намали ризикот од овие заболувања. Овие се главните хранливи материи што треба да...