vesti24.mk

Tag : грмотевици

ЗАБАВА

ФОТО: Над Тексас се појави необичен светлосен феномен

admin
Понекогаш за време на грмотевици на небото може да се забележат светлосни феномени кои со својата форма потсетуваат на џиновска црвена медуза. Во јули, научник...