vesti24.mk

Tag : гробишта

ЗАБАВА

ВИДЕО: Мајка со ќеркичката биле на гробишта, а потоа девојчето почна да разговара со дух – го прегрна па го бакна

admin
Видео снимката има неколку милиони прегледи, многумина корисници на социјалните мрежи коментира дека девојчето навистина разговара со својата тетка која што починала. Никој не знае...
ЗАБАВА

Момче заспало во училишниот автобус, па се разбудило среде гробишта: Детето поради овој детаљ ги замоли шоферот да не добие отказ

admin
Момчето Артур Алтбарт (11) од Австрија неодамна доживеа вистински пекол додека се враќал од училиште и се разбудил на паркинг среде гробишта. Имено момчето заспало...
ЗАБАВА

Русин на загинатата ќерка и подигнал бизарен споменик: Чуварите мислеле дека халуцинираат кога првпат го виделе (ФОТО)

admin
На гробиштата во рускиот град Уфа минувачите воочиле бизарен надгробен споменик, подигнат на загинатата Рита Самиева која настрадала 2016 година во сообраќајна несреќа. Имено, споменикот...
ЗАБАВА

Ќерката му починала само 2 дена по раѓањето: 30 години редовно ја оплакувал на гробот, а потоа ја дознал страшната тајна

admin
Џорџ Салт од Манчестер не можел да поверува дека 30 години ќерка си ја оплакувал на погрешен гроб, а сето поради тоа што надгробниот споменик...
СВЕТ

Црква изградена врз гробишта: Сега во неа одекнуваат крици од мртви деца!?

Ferad Aruc
Црквата Света Марија и светците во Ворео во Велика Британија веќе со децении им втерува страв во коски на верниците. Откако многумина се пожалија дека...