vesti24.mk

Tag : Гробница

ЗАБАВА

Неговата гробница сурово усмртила шест археолози: Проклетството на Тутанкамон и денес прогонува многумина (ВИДЕО)

admin
Проклетството на фараонот е наводна магија за која се вели дека е фрлена на било која личност која ја вознемирува мумијата на моќниот Египќанец. Се...
ЖИВОТ

Во Сибир пронајдена недопрена замрзната гробница – се смета дека во неа е погребано кралско семејство

Ferad Aruc
Ова подрачје го нарекуваат и сибирска “Долина на кралевите”, како што се нарекува и местото во Египет каде пред 500 години биле погребани фараони. Археолозите...