vesti24.mk

Tag : грозје

ВЕСТИ

Винската индустрија пред колапс, бара поддршка од државата

admin
Доколку не се размислува рационално и не се дејствува брзо и одлучно, постои реална опасност од целосен колапс на македонската винска индустрија која обезбедува годишен...
ЗАБАВА

Грозјето прави чуда за здравјето: Може да ви го препороди телото

admin
Овошјето богато со антиоксиданти, како што е грозјето, превентивно дејствува врз одредени видови на рак. Кардиоваскуларните заболувања, ракот и дијабетесот погодуваат најголем број луѓе денес,...
ВЕСТИ

Сушата удри по грозјето, тиквешките лозари бараат да се прогласи елементарна непогода

admin
Сушата го намалува родот на лозјата во Тиквешко, особено на насадите кои не се наводнуваат, реагираат лозарите. Бараат да се прогласи елеменатрна непогода зашто на...