vesti24.mk

Tag : Гром

ЗАБАВА

Подалеку од вода и мобилни, корисно е правилото 30+30: Како да се однесувате во случај на олуја и громови?

admin
Повеќе делови од земјава деновиве беа зафатени со невреме проследено со поројни врнежи, силен ветер, грмежи и електрични празнења. Вчера во Охрид најмалку 13 лица...
ВЕСТИ

Повредени 13 луѓе од гром во Охрид на познатата плажа „Оревче“: Дел од нив се задржани во болница

admin
На познатата охридска плажа „Оревче„, денеска за време на краткотрајното невреме во тој регион, околу 15 часот удрил гром, при што се повредени дури 13...
ЗАБАВА

СТРАШНО: Две сестри и брат се фотографирале под дрво, па ги удрил гром! Сè е снимено, глетката е страшна! (ФОТО)

admin
Две сестри и еден брат од Лондон преживеаја удар на гром под дрво на почетокот на неделата. Сепак, она што ја прави нивната приказна уште...
ВЕСТИ

ДВЕ ЛИЦА ПОВРЕДЕНИ ОД ГРОМ ВО ОХРИД – ова се првите неофицијални детали

admin
Две лица се пренесени во болница, откако биле повредени по удар од гром, објави А1он.мк. Порталот пишува дека градот бил зафатен со силно невреме, а...
ЗАБАВА

Еве колкави се шансите да се заразите доколку се возите со авион- доколку сте паничари овој текст е за вас!

admin
Шансите за зараза со коронавирус во текот на лет со авион се помали отколку да бидете погодени од гром, се наведува во анализата на Меѓународната...
ВЕСТИ

СДСМ и нејзините коалициони партнери можеби заборавиле, но опозицијата не заборава за ветеното, нестореното, а излажаното

admin
Септември поминува а од третиот пакет на мерки за подршка на стопанството од страна на влатада ,,ни ал, ни абер,,, објавува во свое соопштение до...
ВЕСТИ

ГРОМ УДРИ ВО ВИКЕНДИЧКА- соседите сами го гаснеле пожарот додека дојде пожарната, ова се деталите по невремето во Македонија!

admin
Гром удри во викендичка на браната „Водоча“, но нема жртви и повредени, откако околу 17:00 часот силно невреме го зафати струмичкиот регион, информираат од Територијалната...
ЗАБАВА

Гром удри во врвот на Ајфеловата кула: Несекојдневна глетка на небото над Париз(ФОТО+ВИДЕО)

admin
Ајфеловата кула во Париз беше погодена од гром кој донесе обилен дожд. Камерата на париската метеоролошка веб страница го фати моментот во кој громот пред...