vesti24.mk

Tag : груевски

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

СЈО отвори шест нови истраги -осомничени Бујар Османи, Јанакиевски, Ставрески, Жарко Луковски, Груевски…

Ferad Aruc
Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите ја известува јавноста дека се отворени шест нови...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Груевски: Нека ме уапсат мене и целото раководство, само нека ги остават на мира граѓаните од 27 април

admin
Ако сакаат да се пресметуваат со ВМРО-ДПМНЕ, ние сме тука. Мене нека ме уапсат, колку сакаат нека ми дадат години, доживотен затвор ако сакаат нека...
Uncategorized

Мерцедесот на Груевски се изнајмува за свадби (ФОТО)

admin
Интересна петиција е денеска покрената, имено сите кој ќе прават свадба да можат да се возат во мерцедесот од 600 000денари на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ...
Uncategorized

Груевски: Времето ќе покаже каква реформска влада ќе има

admin
Времето ќе покаже каква реформска влада ќе бидат. Јас велам дека ќе бидат антиреформска и времето ќе покаже што ќе направат, а знам дека ќе направат...
Uncategorized

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи реизбор на судии и партизација на судството (ВИДЕО)

admin
Зоран Заев најави дека една од првите работи кои ќе ги направи доколку формира Влада се реизбор на комлетното судство. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски...