vesti24.mk

Tag : грција прифаќа терминот македонија

МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) Османи: Грција го прифаќа терминот Македонија во можното решение

Ferad Aruc
Во моментов постои консензус терминот Македонија да се најде во која било варијанта за решавање на спорот со Грција за името, изјави вечерва вицепремиерот  задолжен...