vesti24.mk

Tag : Грција

ВЕСТИ

Би-Би-Си: Македонскиот јазик се говори и во Грција

admin
Според Би-Би-Си, Британската радиодифузна корпорација, која воедно е и најголема радиодифузна корпорација во светот, македонскиот јазик се говори и во Грција. – Мнозинството од 10,7...
ВЕСТИ

Грчките граници остануваат затворени за Македонија, еве до кога важи новата забрана

admin
Границите со Грција остануваат затворени до 25 октомври, откако двете министерски одлуки што се однесуваат на привремено ограничување на копнените, морските и авионските поврзувања на...
ВЕСТИ

МАКЕДОНЦИТЕ НЕМААТ СРЕЌА- ниту во септември нема одмор во Грција, еве до кога земјата забрани влез за нас

admin
Копнените граници на Грција за македонските граѓани остануваат затворени уште две седмици. Грчката Влада, за уште две седмици ја продолжи забраната за влез во Грција...
ЗАБАВА

Се надевате во септември да одите во Грција на море? Еве колкави се шансите да летувате таму…

admin
Многумина од нашите граѓани веќе се откажаа од летување надвор од Македонија оваа година, но некои од нив се надеваат дека Грците би можеле во...
ЗАБАВА

Фотографија од милион и пол лајкови: Метеора во Грција го одзема здивот

admin
На официјалната страна на профилот на Инстаграм, која има повеќе од 357 милиони следбеници, објавена е прекрасна фотографија од Метеора во централна Грција. Високите карпи...
ЗАБАВА

Србинка се јави од плажа во Пилиона во Грција, еве каква е ситуацијата

admin
Каква е ситуацијата на плажите во Грција покажуваат фотографиите на посетителка од Србија. Ивана Ѓуревиќ со години работи во Грција и пренесе од лице место...
ЗАБАВА

Дали вака ќе биде и во Грција? Еве како ги ограничиле плажите во Франција, луѓето очајни…

admin
Социјалното дистанцирање на плажите ова лето ќе се применува низ сите плажи во светот. Многубројни летувалишта ширум светот морале да пронајдат начин како успешно да...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

На 23 години палеше и жареше на евровизиската сцена и победи- денес Хелена Папаризу изгледа посериозно и непрепознатливо (ФОТО)

admin
Регион @ 16.05.2020 Од глетката многумина Македонци ќе заплачат- еве како уживаат Грците денес на плажа на +40 степени (ФОТО) извор:курир.мк...
ЗАБАВА

Опасен тренд на Скијатос: Нова идеја за “селфи“ која е ризична по животот на туристите (ВИДЕО)

admin
Можноста за невообичаена фотографија е неодолива за селфи-авантуристите, кои за таа цел одат во радиоактивни градови, езера или се качуваат на огромни височини, поради што...
ВЕСТИ

Нов граничен премин меѓу Македонија и Грција

admin
Владата на денешната седница го разгледа предлог-законот за ратификација на Спогодбата со Грција за отворање нов граничен премин меѓу двете земји кој ќе ги поврзува...
ВЕСТИ

Грчките пратеници на комисија дадоа зелено светло за отворање нови гранични премини кон нашата земја

admin
Комисијата за национална безбедност и надворешни прашања на денешната седница во грчкиот Парламент ги прифати нацрт законите доставени од Министерството за надворешни работи на Грција...
БАЛКАН ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

Петмина Срби осудени за убиството на Американецот, двајца ослободени

Ferad Aruc
Најголема казна добил Душан Ранковиќ, и тоа од 10 години затвор. Ненад Јовановиќ и Синиша Петровиќ, кои се бранеле од слобода и се товарат за...