vesti24.mk

Tag : грчка

МАКЕДОНИЈА

Заев вети промена на името на скопскиот аеродром, а автопатот ќе се вика „Пријателство“

Ferad Aruc
Во знак на добра волја и затоплување на односите меѓу Македонија и Грција, нашата земја ќе ги промени имињата на аеродромот и меѓународниот автопат кој...
МАКЕДОНИЈА

СКАНДАЛ: Грчки весник со карта за поделба на Македонија на насловна страна (ФОТО)

Ferad Aruc
“Решение е една граница со Србија“, грчкиот весник “Елефтери ОРА”, во неделното издание од 21 јануари на насловната страница објавува мапа за поделба на Македонија...