vesti24.mk

Tag : Грчки медиуми

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Грчките медиуми очекуваат позитивен одговор од Заев за „Република Северна Македонија“ ерга омнес

admin
Во исчекување на телефонскиот разговор и позитивниот одговор од Заев, е најчестиот коментар, но и наслов во грчките медиуми во однос на евентуалниот договор меѓу...
МАКЕДОНИЈА

Изјавата на Заев топ тема во Грција на сите насловни

Ferad Aruc
Грчките медиуми денеска акцентот го ставаат врз изјавата на македонскиот премиер Зоран Заев,дека во досегашните разговори за името биле усогласени три од седум точки. „Три...