vesti24.mk

Tag : грч

ЗАБАВА

Сите мразиме кога ова ќе ни се случи среде ноќ: Зошто добиваме грч и како да го спречиме тоа?

admin
Ноќните грчеви во нозете може да ве разбудат од сон со остра болка среде ноќ, а некогаш се јавуваат додека се будите наутро. Овие грчеви...
ЗАБАВА

Со ова нема шега: Што да правите ако ве фати грч

admin
Интензивниот грч во мускулите може да создаде проблеми со функционалноста на колената, дури и кај спортистите. Кога добивате грч, доаѓа до создавање на неконтролирани контракции...