vesti24.mk

Tag : губење килограми

ЗАБАВА

Храна што ќе ви помогне побрзо да ги изгубите „зимските“ килограми!

admin
Оние кои обично добиваат вишок килограми во текот на зимата, можат да побараат решение во конзумирање на одредена храна. Меѓу храната што помага во слабеењето...
ЗАБАВА

Ова е бројот на килограми што е разумно да се изгубат за три месеци

admin
Кога тргнувате на патот на губење на тежината, нормално е да се постават одредени цели. Многумина честопати претеруваат и сакаат да ја намалат облеката за...