vesti24.mk

Tag : Гута

СВЕТ

Ужас во Сирија: Во последните пет дена убиени 150 деца

Ferad Aruc
Цела недела руските и сириските режимски сили ја напаѓаат Гута, бунтовничка енклава во околината на Дамаск. Воздушните и топовските напади траат веќе една седмица на...